Zemes gabala izvēle - ar ko sākt? SIA Arhitekt

Zemes gabala izvēle - ar ko sākt? SIA Arhitekt


Zemes gabala izvēle: ar ko sākt?

Kas jāzina, izvēloties zemes gabalu

Nocirst koku, izaudzināt dēlu un uzcelt māju. Pēc senlatviešu teicieniem šīs trīs lietas dzīves laikā jāizdara katram vīrietim. Mūsdienās aizvien grūtāk ir izpildīt tieši pēdējo – uzcelt māju. Mājas būvniecības procesā nepieciešamas zināšanas, kuras ir ne katram no mums. Jebkurš var apjukt pie tādiem terminiem kā – zemes robežu plāns, apbūves zeme, detālplānojums, ģeoloģija un citiem.

Šajā rakstā dosim pāris zemes pirkšanas priekšnoteikumus, kam jāpievērš uzmanība, kad nolem uzcelt māju.

1. Pērkot apbūves zemes gabalu, noteicošā lieta būs kā cena, tā arī skaista vieta. Tajā brīdī, kad zeme ir nopirkta un dokumenti parakstīti, sākas mājas plānošana. Tad pircējs atklāj, ka zeme mājas būvniecībai nav piemērota un sākas virkne citu problēmu. Pirms darījuma noslēgšanas obligāti jāuzzina zemes gabala apbūves noteikumi – kam šī zeme paredzēta, tās lietošanas mērķi un vispārīgais zemes gabala raksturojums. To bieži vien palīdz noskaidrot šīs jomas eksperti. Aicinām sazināties ar mums, lai saņemtu bezmaksas konsultāciju.

2. Kas lācītim vēderā? Jeb ģeoloģija. Apskatot savu iespējamo jauno mājvietu, visticamāk uzreiz jau iedomājies, kur uz šī zemes gabala māja tiks izvietota. Diemžēl, realitāte var slēpt dažādus zemūdens akmeņus, kas procesu padarīs dārgāku. Ģeologs izpētīs jūsu noskatīto zemi un pateiks, vai tā ir piemērota – ne tikai virspusēji, bet arī zem mauriņa.

3. Kad iepriekš minētās lietas ir nokārtotas, laiks uzzināt precīzas robežas. Zemes gabalu pērkot ārpus pilsētas, bieži vien tā robežas nav uzmērītas gadu desmitiem, un faktiskais zemes robežu plāns atšķiras no tā, kā cilvēki līdz šim dzīvojuši. Noteikti esi jau izdomājis, vai gribēsi mazu mājīgu pagalmu vai lielu lauku sētu, kuru vēlies apkopt. Izvairīties no problēmām ar kaimiņiem un nākotnē paredzētajām būvniecībām palīdzēs zemes gabala robežu plāna noteikšana. Pēc tam brīvi varēsi savā zemē darīt, ko vēlies, bez lieka uztraukuma.

4. Tāpat arī vispārīgi jāiepazīstas ar zemes gabala vispārīgo raksturojumu komunikācijas jautājumos. Var gadīties, ka nav iespējams pieslēgties centrālajai elektroapgādes sistēmai. Iemesli var būt dažādi – tas atrodas pārāk tālu vai pieslēgšanās izmaksas nav adekvātas. Iespējams, uz vēlamās zemes gabala aug aizsargājami augi, aizsargjoslas, vai tam cauri iet gāzes vads. Zemes gabala raksturojums brīdinās par šīm lietām, pirms būs par vēlu.

Lai izvairītos no galvassāpēm, ievēro šīs četras lietas. Ievērojot šos apbūves priekšnoteikumus, mājas būvniecība būs daudz patīkamāks process bez liekiem izdevumiem.

Nākamajā rakstā dalīsimies ar padomiem, ko ņemt vērā vērtējot zemes lietošanas mērķi.