Ieriķu ielā atklāta jauna pašvaldības dzīvojamā māja ar pansiju

pašvaldības dzīvojamā māja

Pirmdien, 10. oktobrī Ieriķu ielā 28 svinīgā gaisotnē tika atvērta pirmā pašvaldības jaunā tipa dzīvojamā māja – pansionāts. Šo projektu interesantu padara fakts, ka šī māja atvērta kādreizējās policijas nodaļas vietā.

Nepilna gada laikā bijušais policijas iecirknis, kas atradās netālu no tirdzniecības centra „Domina”, ir pilnībā renovēts. Mājas otrajā un trešajā stāvā izbūvēti 48 pašvaldības īres dzīvokļi, kas tiks izīrēti dzīvokļu rindā esošajiem rīdziniekiem, bet ēkas pirmajā stāvā ierīkota pansija ar 20 dzīvokļiem, dežuranta telpu un koptelpu. Dzīvokļi ir nelieli, vidēji 15-16 m2 lieli, un nav domāti ģimenēm, bet vai nu vientuļiem vecāka gadagājuma iemītniekiem, vai jauniem cilvēkiem.

Rīgas pašvaldībai izdevies paveikt trīs labus darbus vienlaicīgi – likvidēt graustu pilsētas intensīvi apdzīvotā rajonā, maksimāli skaisti un lēti izremontēt ēku, kā arī nodrošināt dzīvojamo platību cilvēkiem, kuri dažādu iemeslu pēc nevar atļauties paši nodrošināt sev dzīvesvietu. Plānots, ka viena dzīvokļa maksimālie izdevumi mēnesī, ieskaitot maksu par apkuri, nepārsniegs 40 eiro.

Nama renovāciju veica būvkompānija „Velve”, kas būvdarbiem devusi 10 gadu garantiju. Katrs dzīvoklis izbūvēts kā ugunsdrošs nodalījums. Inženiertīkli ieprojektēti un izbūvēti tā, lai katrs dzīvoklis būtu autonoms, ne tikai klasiskajā izpratnē, ar apkures un ūdens patēriņa kontroli, bet papildu aprīkojot katra dzīvokļa apkures un ūdens patēriņa attālinātas nolasīšanas sistēmu, kas veidos uzticamu un viegli kontrolējamu datu bāzi.

Avots: www.riga.lv
Foto: Dmitrijs Suļžics

Jaunumi

Comments are disabled.